top of page
Charting

Model transformations create the optimal production sequence, taking into account the timing of raw materials, deadlines and many other factors. This ensures perfect synchronization between lines and increases operational efficiency

Operator Planning

Human resources are deployed in the most efficient way. xS Planner makes optimum assignments by taking into account parameters such as operators' performance and working hours.

Manual Intervention and Optimal Operations

The user can make the desired changes on the fly, intervening on the models to achieve the best results. This contributes to reducing errors and unnecessary work.

Line Balancing

Maximum theoretical line efficiency is targeted. The line can be balanced automatically or manually, either at a set tempo or with a set number of operators.

Flexible Production Campus and Changing Products

The xS Planner garment package enables you to overcome these challenges with the power of the standard xS Planner planning software in a simple application package.

Çizelgeleme

Model dönüşümleri, hammaddelerin zamanlaması, termin tarihleri ve daha birçok faktörü dikkate alarak en uygun üretim sıralamasını oluşturur. Bu, hatlar arasında mükemmel bir senkronizasyon sağlar ve operasyonel etkinliği artırır.

Operatör Planlama

İnsan kaynaklarının en verimli şekilde yerleştirilmesi sağlanır. xS Planner, operatörlerin performansları, çalışma saatleri gibi parametreleri dikkate alarak optimum atamaları yapar.

Manuel Müdahale ve Optimum İşlemler

Kullanıcı, istediği değişiklikleri anında yapabilir, modeller üzerinde müdahalelerle en iyi sonuçları elde eder. Bu, hataların ve gereksiz işlerin azalmasına katkıda bulunur.

Hat Dengeleme

Maksimum teorik hat verimliliği hedeflenir. İster belirlenen bir tempo, ister belirli operatör sayısıyla otomatik ya da manuel olarak hat dengelenebilir.

Esnek Üretim Yerleşkesi ve Değişen Ürünler

xS Planner konfeksiyon paketi, standart xS Planner planlama yazılımının sunduğu güçle, bu zorlukları basit bir uygulama paketiyle aşmanızı sağlar.

Konfeksiyon

YENİ NESİL PLANLAMA: XS PLANNER İLE İLERİ PLANLAMA VE OPTİMİZASYON
Novalab, ileri planlama ve optimizasyon alanında sunduğu yenilikçi çözümler ile sektöre yeni bir soluk getiriyor. Konfeksiyon gibi sürekli değişen ve zorlu ihtiyaçları olan sektörlerde dahi, xS Planner'ın esnek ve güçlü yapısı sayesinde üretim ve planlama süreçlerini basit, optimize ve etkili bir şekilde yönetme olanağı sunuyor.

Konfeksiyon sektöründe sürekli değişen ve birbirinden çok farklı olan ürünler ile üretim yerleşkesinin esnek yapısı, planlama yazılımları için karşılanması ya da uyarlama yoluyla çözülmesi çok zor olan ihtiyaçlar ortaya çıkarmaktadır. Fakat xS Planner konfeksiyon paketi, standart xS Planner planlama yazılımının gücü ve esnekliği ile tüm bu problemleri ortadan kaldırarak kullanımı son derece basit bir uygulama paketi şeklinde son kullanıcıya sunar.Kullanıcı anlık olarak, istediği varyasyonları yapabilir; modeller üzerindeki manuel müdahalelerle optimum işlemleri sağlayabilir. Bu sayede; hatalar, aşırı üretim, stoklar, beklemeler, gereksiz işler, gereksiz hareketler, gereksiz taşımalar minimuma indirilir; gerekli girdi ve çıktılar için de kaliteli bilgiler edinilir.

xS Planner; konfeksiyon sektöründe standart planlamanın dışında operatör planlama, hat dengeleme ve çizelgeleme gibi ihtiyaçlara da cevap vermektedir:

Hat Dengeleme:

Buradaki hedef, herhangi bir model için teorik hat verimliliğinin maksimizasyonudur. Bu noktada farklı kısıtlar göz önünde bulundurulabilir. Belirlenen bir tempoya göre hat dengelenebileceği gibi, verilen operatör sayısı aralığına göre de hat dengelenebilir. İstenilen durumlarda hat dengelemenin otomatik olarak yapılması sağlanırken, kontrolün tamamen kullanıcıda olması ve takibin sürekli olarak yapılmak istendiği durumlarda hat dengeleme işlemi manuel olarak ta yapılabilir.

 

Operatör Planlama:

Kaynaklar içerisinde yönetimi en zor olan 'insan' yönetiminin, hat dengelemede hedeflenen verimlilik değerlerine ulaşılması için en uygun şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu modül ile xS Planner; operatörlerin performansları, çalışma saatleri ve izinleri gibi çok farklı parametreleri göz önünde bulundurarak, bu operatörlerin hangi operasyonları hangi sıralarla yapacağını optimum bir şekilde hesaplar.

 

Çizelgeleme:

Çizelgeleme algoritmasındaki en kritik noktalar, model dönüşümleri esnasında hat dengelemelere bağlı olarak operatörlerin yer değiştirmelerinin de birlikte göz önünde bulundurulması gerekliliğidir. Ayrıca hammaddelerin geliş zamanları ve termin tarihleri de iş sıralamasında önem arz eder. xS Planner; bu zorlukların hepsini aynı anda değerlendirir ve işlerin sıralanması esnasında dikkate alarak, modellerin hangi hatlarda hangi zamanlarda üretileceğini belirler. Tüm bunlara ek olarak, modellerin hatlara giriş ve çıkış zamanlarının eşlenmesi gibi sağlıklı operasyonlar yürütebilmek adına gerekli senkronizasyonlar da çizelgeleme algoritması tarafından göz önünde bulundurulur. Çizelgeleme algoritmasında ayrıca; malzeme, vardiya ve adam bazında kısıtlar ile hatlar üzerine özellik veya verimlilik değerleri tanımlanarak değişen spesifikasyonlara göre çizelgeler alınabilir.

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

İletişim formunu eksiksiz doldurursanız en kısa zamanda sizinle iletişime geçerek sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

bottom of page