top of page

Kaba Kapasite Planlama

Verimlilikte Yeni Standart: xS Planner
Novalab'ın sunduğu ileri planlama ve optimizasyon çözümleri, işletmenizin kaynaklarını en üst düzeyde kullanmanıza olanak tanırken, rekabette bir adım öne geçmenizi sağlar.

Novalab'ın sunduğu Kaba Kapasite Planlama çözümü, işletmelerin üretim süreçlerinde karşılaştığı zorlukları aşmalarına yardımcı olur. Dinamik bir senaryo üzerinden, makine, kalıp ve diğer kısıtlı kaynakların yeterliliğini belirleme yeteneği sunar. Bu, üretim planlaması sırasında beklenmedik aksamaların önüne geçmeye yardımcı olur.


Kullanıcı, bu çözüm sayesinde siparişlerin gelme zamanları, miktarları, emniyet stok seviyeleri, vardiya planları ve operasyon süreleri gibi çeşitli değişkenleri rahatlıkla yönetebilir. Kaba kapasite planlama, operasyonların tüm sonlu kaynaklar üzerinde izleyeceği üretim sırasını belirtmez; bu, kesin ve detaylı bir çizelgeleme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bununla birlikte, operasyon sırasına bağlı olarak oluşabilecek kapasite kayıpları gibi detayları dikkate almayarak, genel bir kapasite planlaması sağlar.
 

Ancak bu çözüm, işletmelerin planlama sürecini daha hızlı ve derinlemesine yapmalarına yardımcı olacak dinamik araçlar sunar. Malzeme gereksinimleri, kısıt uyarıları, ana performans göstergeleri ve kaynak kullanım grafikleri gibi araçlar, kullanıcının mevcut durumu rahatça gözlemleyip analiz edebilmesine olanak tanır. Bu, Novalab'ın işletmelere sunduğu kaba kapasite planlama çözümünün temel özelliklerinden sadece birkaçıdır.


Genel olarak, Novalab Kaba Kapasite Planlama çözümü, işletmelerin üretim süreçlerini daha akıllı, verimli ve hatasız bir şekilde yönetmelerine yardımcı olacak bir araçtır. Hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlar, üretimde verimliliği artırarak işletmelerin daha rekabetçi bir konumda olmalarını sağlar.

Dinamik Senaryo Oluşturma

Kullanıcı ihtiyaçlarına özgü, farklı senaryolarla üretim planlarınızı esnekçe oluşturun.

Optimizasyon ve Verimlilik

Kaynaklarınızı maksimum seviyede kullanarak, maliyetleri minimize edin.

Derinlemesine Analiz

Ana performans göstergeleri ve dinamik grafiklerle planlama sürecinizi derinlemesine analiz edin.

Uyarı ve Bildirimler

Kapasite veya malzeme sıkıntılarına karşı anında uyarı alarak hızla müdahale edin.

Esnek Kapasite Planlama

Kaynaklarınızın yeterliliğini anında değerlendirin ve hızla adapte olun.

Nasıl Çalışır?

Kaba Kapasite Planlama Modülü, dinamik senaryoları ve gelişmiş analiz araçlarıyla, üretim süreçlerinizi optimize eder. Gerçek zamanlı kapasite kontrolü ve malzeme gereksinim analiziyle, üretim sürecinizde herhangi bir aksaklığa meydan vermez. Ayrıca, uyarı ve bildirim sistemleri sayesinde olası sorunları anında tespit edip, hızla müdahale imkanı sunar.

Önemli Özellikler

Reel Zamanlı Takip

Üretim sürecinizi anlık olarak izleyin ve gerekli müdahaleleri zamanında yapın.

Dinamik Senaryo Analizi

Farklı üretim senaryolarını hızla değerlendirin ve en verimli olanını seçin.

Esnek Raporlama

İhtiyacınıza göre özelleştirilmiş raporlarla iş süreçlerinizi analiz edin.

Otomatik Uyarı Sistemi

Kapasite veya malzeme sıkıntılarına karşı otomatik olarak uyarılır ve hızla tepki verme olanağına sahip olursunuz.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Kolay ve anlaşılır bir arayüzle, planlama süreçlerinizi hızla yönetin.

Destek ve Eğitim

Novalab, kullanıcılarına sürekli teknik destek ve eğitim imkanı sunar, böylece çözümü en etkili şekilde kullanabilirsiniz.

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

İletişim formunu eksiksiz doldurursanız en kısa zamanda sizinle iletişime geçerek sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

bottom of page