top of page

Ambalaj

GELECEĞİN PLANLAMA TEKNOLOJİSİ
Novalab, planlama ve optimizasyonun geleceğini şekillendiriyor. xS Planner, sektöre yeni bir soluk getiriyor ve planlama süreçlerini basit, optimize ve etkili bir şekilde yönetme olanağı sunuyor. İleri planlama ve optimizasyon alanında sınır tanımayan çözümlerimizle iş dünyasını değiştiriyoruz.
Ambalaj sektöründe öne çıkan en önemli planlama problemi çizelgelemedir. Çizelgelemede baskı makineleri tiplerine göre kısıtlı kaynak olarak genellenebilecek aparatlar (aniloks vb) kullanabilmektedir.

Ambalaj sektöründe öne çıkan en önemli planlama problemi çizelgelemedir. Çizelgelemede baskı makineleri tiplerine göre kısıtlı kaynak olarak genellenebilecek aparatlar (aniloks vb) kullanabilmektedir.

Ayrıca baskı makinelerindeki iş geçiş hazırlık süreleri son derece zahmetli olduğundan dolayı baskı iş sıralamalarının son derece dikkatli bir şekilde oluşturulmalıdır. Öte yandan sektör, diğer sektörlerin tüketimine yönelik üretim yapması nedeniyle termin tarihleri de son derece kritiktir. Bunun doğal bir sonucu olarak iş sıralamasının çok güzel olmasını sağlamak amacıyla terminlerin çok fazla bozulması istenen bir durum değildir. Sistem iş geçiş hazırlık sürelerini en aza indirgemek için benzer üretimleri aynı makinelere gruplayarak çizelgelemelidir ancak bunu yaparken terminleri de ihmal etmemelidir.

Flekso ambalaj üretimi çok seviyeli bir üretim yapısı gösterir ve sonraki seviyedeki üretime başlamak için önceki seviyedeki üretimin tamamlanmış olması gerekmez. Sonraki seviyedeki üretimin başlangıç zamanı önceki seviyedeki üretimin kısımlar halinde geçiş zamanlarına göre belirlenmelidir.

Üretimde bazı operasyonlardan sonra oluşan yarı mamul sonraki operasyonlarda işlenmeden evvel beklemek durumunda olabilir. Çizelgeleme algoritması bekleme sürelerini dikkate alacak şekilde kurgulanmış olmalıdır.

Bu sektördeki en önemli problemlerden bir de üretim sürecinin aksiliğe açık olması ve üretim sipariş adetlerinin acil kodlu olacak şekilde sıklıkla değişmesidir. Çizelgeleme sistemi aksiliklere yönelik olarak planlamacının manuel müdahalesine açık olmalı ve sipariş değişimleri yaşandığında mümkün olduğunca eski çizelgeyle uyumlu yeni çizelgeler oluşturabilmelidir.

Çizelgelemede gerek otomatik planlama, gerek değişiklik yönetimi ve gerekse manuel planlama aşamasında sistem malzeme ihtiyaç durumunu (iMRP) görebilmeli, planın mevcut durumunun neden olduğu uyarıları (iWMS) izleyebilmeli ve ana performans göstergeleri (iKPI) cinsinden planın kalitesini ölçebilmelidir. Uyarılara örnek olarak termin gecikmeleri, ana performans göstergelerine örnek olarak makine ve zaman aralığı bazında iş geçiş hazırlık süreleri ile makine ve kalıp kullanım oranları verilebilir.

Instant Intervention

You can make changes at any time and achieve the best results.

Multilevel Production

It optimizes production processes at levels of greater complexity and reduces waiting times.

Term Management

Carefully track deadlines and optimize work sequences.

Reducing Job Transitions

Minimizes business transition preparation times and speeds up processes.

Charting

It optimizes production sequencing, ensures perfect synchronization between lines and increases operational efficiency.

Operator Planning

Manages human resources efficiently and improves the performance of operators.

Line Balancing

It ensures the most efficient use of machines and reduces errors and unnecessary work.

Flexible Production Campus

xS Planner is the perfect solution to meet changing products and ever-changing requirements.

Anlık Müdahale

İstediğiniz zaman değişiklikler yapabilir ve en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

Çok Seviyeli Üretim

Üretim süreçlerini daha fazla karmaşıklığa sahip seviyelerde optimize eder ve beklemeleri azaltır.

Termin Yönetimi

Termin tarihlerini dikkatli bir şekilde takip eder ve iş sıralamalarını optimize eder.

İş Geçişlerini Azaltma

İş geçiş hazırlık sürelerini en aza indirir ve süreçleri hızlandırır.

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

İletişim formunu eksiksiz doldurursanız en kısa zamanda sizinle iletişime geçerek sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

bottom of page