top of page

Gıda

YENİLİKÇİ PLANLAMA ÇÖZÜMLERİ İLE GELECEĞE ADIM ATIN

Novalab, İleri Planlama ve Optimizasyon alanındaki çözümleriyle iş dünyasına öncülük ediyor. Geliştirdiği xS Planner teknolojisi, sektördeki geleneksel planlama yöntemlerini bir kenara bırakarak interaktif planlama konseptini başlatmış ve bu alanda devrim yaratmıştır. Novalab'ın yenilikçi yaklaşımı, şirketinizin üretim ve planlama süreçlerini optimize etmenizi ve rekabetin önünde olmanızı sağlar.

Charting

It optimizes production sequencing, increasing operational efficiency and ensuring perfect synchronization.

Operator Planning

Increases labor productivity by using human resources effectively.

Line Balancing

To increase the efficiency of your production line, xS Planner optimally balances the lines.

Manual Intervention and Quick Solutions

With its user-friendly interface, xS Planner allows the user to make changes on the fly and achieve the best results.

Çizelgeleme

Üretim sıralamasını optimize ederek operasyonel verimliliği artırır ve mükemmel senkronizasyon sağlar.

Operatör Planlama

İnsan kaynaklarını etkili bir şekilde kullanarak iş gücü verimliliğini artırır.

Hat Dengeleme

Üretim hattınızın verimliliğini artırmak için xS Planner, hatları en iyi şekilde dengeler.

Manuel Müdahale ve Hızlı Çözümler

Kullanıcı dostu arayüzü ile xS Planner, kullanıcının anında değişiklikler yapmasına ve en iyi sonuçları elde etmesine olanak tanır.

Piliç sektörü diğer sektörlerden farklı olarak taze ürün çalışmakta ve günlük plan yaparak üretimi gerçekleştirmektedir. Müşteriler tarafından gün içerisinde belirli bir saate kadar siparişler alınmakta daha sonra bu siparişler için gerekli kesim belirlenerek üretim tarafına bildirilmektedir.


Fabrikanın günlük üretim miktarı siparişlerden bağımsız olarak bellidir. Bu üretimin nasıl yapılacağı, ne kadar ürününün bütün olarak ne kadar ürününde parçalanarak verileceği sorusunun yanıtını müşteri siparişleri verir. İşte tam da bu noktada manuel olarak birçok hesaplamaya ihtiyaç duyulması ayrıca bütünden parçaya yönelik ters bir algoritma olması optimum planlamanın diğer sektörlere nazaran Piliç sektöründe manuel olarak ilerlemesini imkansız hale getirmektedir. Tam da bu noktada devreye giren xS Planner sayesinde artık Piliç sektörü de planı tek tuşla alır hale gelmiştir.

xS Planner’da hem kapasiteyi dikkate alıp, hem de bu kapasite ile gelen siparişleri maksimum seviyede karşılayıp aynı zamanda ciroyu maksimum tutabilmek adına çeşitli varyasyonlarda plan alabilmek mümkündür.

Üretim miksine karar verdiğimiz bu kapasite planlama modülü, normal bir kapasite planlamadan çok farklı olarak daha detaylı ve spesifik kısıtları dikkate alır.

Piliç sektöründeki en önemli sorunlardan biri de eldeki üretim kapasitesi sabit iken müşteri siparişlerinin günlük olarak değişmesidir. Taze ürün üretildiği için, sipariş az geldiği durumda elde ürün kalması istenmeyeceği gibi, fazla sipariş geldiğinde de müşterilerin memnuniyeti bozmayacak şekilde oransal kısma yapılabilir. Bu oransal kısma ve ittirmeler müşterilerin daha önceki siparişlerinden yola çıkarak oluşturulan puantaja göre yapılır. Bu işlemlerin sonucunda; müşteri bazında kısılmış veya fazla ürün gönderebilir, müşterileri grubu tanımlamaları yapılabilir ve bu müşteri gruplarının isteği doğrultusunda sipariş kadar ürün sağlanabilirken, bazı durumlarda ürünün elde kalmasını engellemek için oranlı olarak fazla ürün verebilir hatta ürün yetmediği durumlarda ürünlerden oranlı olarak kısmalar sağlayabilmektedir.

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

İletişim formunu eksiksiz doldurursanız en kısa zamanda sizinle iletişime geçerek sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

bottom of page